Po co komu progresy?

Przychodzi do mnie wielu klientów, którzy są zainteresowanie okularami progresywnymi, ale słyszeli nie zawsze dobre opinie na ten temat. Dlaczego?

Czym charakteryzują się okulary progresywne?

Okulary progresywne to najlepsze, co zostało wymyślone w optyce okularowej. Pozwalają na wyraźne widzenie na każdą odległość, bez konieczności zmian okularów z tych do chodzenia, na te do czytania. Mają tą przewagę nad szkłami dwuogniskowym (tymi z wtopką do czytania), że widać w nich również na odległości pośrednie (1 – 1,5 metra). Nie ma też na nich żadnych wtopek, czy linii podziału, więc nikt nie widzi, że potrzebujemy dwóch par okularów, a przecież okulary możemy nosić bo lubimy.

Skąd złe opinie na temat okularów progresywnych?

Skoro jest tak pięknie, to skąd problemy opisane we wstępie? Okularowe soczewki progresywne to najlepsze, ale też najbardziej zaawansowane rozwiązanie dla oczu. Dlatego do właściwego ich funkcjonowania muszą zostać spełnione cztery podstawowe warunki.

Po pierwsze prawidłowa refrakcja – dlatego na miejscu, w naszym gabinecie, lekarz okulista przeprowadza pełne badanie wzroku.

Po drugie dokładne pomiary ustawienia opraw okularowych względem oczu – dlatego mierzymy wszystko nie linijką, lecz nowoczesnym sprzętem firmy Zeiss. Po trzecie perfekcyjne oszlifowanie (wstawienie) soczewek okularowych do opraw – dlatego sami na miejscu, we własnym laboratorium, szlifujemy szkła do opraw. Po czwarte odpowiednie dopasowanie opraw do głowy – dlatego na koniec, gotowe okulary podlegają ewentualnym poprawkom regulacji.