Jak modnie chronić oczy?

Przebijające się zza chmur słońce przypomina, że dobrze byłoby osłonić oczy przed jego zbyt intensywnymi promieniami. Oczywiście najczęściej ma to miejsce, gdy jedziemy samochodem i osłona przeciwsłoneczna to za mało. Albo w końcu udało się wyskoczyć z rodziną nad morze i słońce
świeci prosto w oczy.

Dlatego warto wcześniej nas odwiedzić i cieszyć się z modnej, wygodnej i zdrowej ochrony wzroku. Tym bardziej, że przyda się ona przez cały rok.

Szkła fotochromatyczne

Do sprawy można podejść na dwa sposoby. Pierwszy to szkła fotochromatyczne. Są to soczewki okularowe barwiące się pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Im większe promieniowanie, tym ciemniejsze szkła. Nowoczesne „fotochromy” potrafią być tak ciemne jak okulary słoneczne (85% odcięcia światła).

Jednocześnie w pomieszczeniach rozbarwiają się praktycznie całkowicie. Do tego proces ściemniania i rozjaśniania szkieł przebiega naprawdę szybko. Okularowe soczewki fotochromatyczne mogą występować w wielu wersjach. Mogą to być zwykłe „zerówki”, które po prostu zapewnią ochronę oczu przed promieniowaniem UV. Mogą być to szkła korekcyjne jednoogniskowe.

Można mieć „fotochrom” w okularach progresywnych, a nawet w mocno ugiętych okularach sportowych. Wszystko na życzenie.

Okulary przeciwsłoneczne o stałym zabarwieniu

Druga metoda zadbania o swoje oczy i wygląd, to okulary przeciwsłoneczne o stałym zabarwieniu. Myli się jednak ten, kto sądzi, że osoby potrzebujące korekcji nie mogą z nich korzystać.

Wręcz przeciwnie – powinny.

Tym bardziej, że korekcyjne okulary słoneczne wyglądają tak samo jak zwykłe, a komfort jest nieporównywalny. Zwłaszcza jazda samochodem staje się zupełnie nowym doświadczeniem – koniec z rażącym słońcem – wszystko widać w końcu wyraźnie. Tym bardziej, że dostępne są teraz szkła, które zapewniają kierowcom jakość widzenia jakiej nie mogli doświadczyć nigdy wcześniej.

Dobrze dopasowane okulary przeciwsłoneczne, z barwieniem dobranym do naszych potrzeb to prawdziwy komfort i dbałość o zdrowie.

Przy okazji zdrowia, warto pamiętać o ochronie oczu najmłodszych. Tak naprawdę to dzieciom przede wszystkim należy zapewnić dobre okulary, osłaniające przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w okresie szybkiego rozwoju. U dzieci rażące słońce nie będzie przeszkadzać przy prowadzeniu samochodu, ale zdecydowanie wpłynie na stan zdrowia ich oczu w przyszłości. A o to zadbać musimy my.