Bezpieczna jazda w słońcu

Wyraźne widzenie to podstawa bezpieczeństwa podczas prowadzenia samochodu. Słońce nie może razić – ma oświetlać drogę.

Jak zabezpieczyć się przed promieniami słonecznymi w trakcie jazdy samochodem?

Prowadzenie samochodu w promieniach przebijającego się przez chmury słońca to piękny obrazek. Jednak z punktu widzenia kierowcy, rodzi pewne problemy.

Słońce świecące prosto w oczy powoduje momentalną utratę wyraźnego widzenia. Samochodowa przesłona przeciwsłoneczna nie do końca spełnia swoje zadanie. A im słońce niżej, tym bardziej konieczna staje się dodatkowa pomoc dla oczu.

Najlepiej w postaci okularów przeciwsłonecznych. Co ważne – dobrych okularów. Muszą one więc spełniać pewne wymagania. Nie wystarczy, że będą miały plastikowe, przyciemniane szkiełka.

Okulary do jazdy samochodem

Po pierwsze soczewki okularowe muszą mieć moc taką, jaką korekcja potrzebna jest do wyraźnego widzenia do dali. Jeżeli nie potrzebna jest żadna korekcja wzroku, to soczewki muszą mieć rzeczywiście zerową moc i nie zniekształcać obrazu w żadnej płaszczyźnie.

Inną istotną sprawą jest samo barwienie. O ile na spacer nad morzem, możemy założyć szkła w niemal dowolnym kolorze, o tyle do jazdy samochodem przeznaczone są określone barwienia, które poprawiają komfort prowadzenia pojazdu. Są też takie, których użycie jest zabronione.

Wszystko dla naszego bezpieczeństwa. Zapraszam do mojego salonu optycznego, by przekonać się na własne oczy, jak użyteczne i wygodne mogę być okulary.